Ekonomi

Citi, Teknoloji Firmalarının Hisse Başına Kazançlarında Güçlü Artışlar Bekliyor

Citigroup analistlerinin iddialarına göre ABD teknoloji hisselerinin dördüncü çeyrek mali raporlarında olumlu sonuçlar vermesi bekleniyor.

Teknolojinin yanı sıra temel tüketim malları segmentinin de güçlü bir finansal performans göstermesi ve 2022’nin üçüncü çeyreğinden bu yana en yüksek oranda olumlu sonuçlara katkıda bulunması muhtemel. Öte yandan, enerji ve kamu hizmetleri segmentlerinin de güçlü bir finansal performans sergilemesi ve olumlu sonuçlara katkıda bulunması bekleniyor. daha az etkileyici sonuçlar gösterir.

Russell 1000 endeksinin dördüncü çeyrekte beklenen kar artışına sınırlı sayıda hisse senedinin önemli katkı sağlayacağı iddia ediliyor. On bir şubeden beşinin faiz artışı göstermesi beklenirken, bağlantı hizmetleri, kamu hizmetleri ve tüketici ihtiyari şubeleri başı çekiyor.

Öte yandan kâr düşüşlerinde elektrik, malzeme ve sağlık branşlarının ön sıralarda yer almasının beklenmesi, önümüzdeki mali raporlama döneminde şubeler arasındaki farklı performansın altını çiziyor.

Gayrimenkul ve kamu hizmetleri sektörlerinin faydalarında önemli bir artış yaşanması beklenirken, finans sektörünün negatif rakamlara girerek ciddi bir düşüş görmesi mümkün.

Yatırım stratejileriyle ilgili olarak analistler, iyimser yatırım akışlarının yeniden canlandığını gözlemledi.

“Kısa pozisyonların önemli ölçüde azalması ve yeni uzun pozisyonların yaratılması, genel uzun pozisyonlar orta derecede yüksek kalsa da, S&P vadeli işlemlerinde daha iyimser bir duruşa doğru belirgin bir kaymaya katkıda bulundu. Her ne kadar yatırım pozisyonları Nasdaq ve Eurostoxx endekslerinde daha önemli ölçüde genişlemiş olsa da “Son dönemdeki yatırım akışları minimum seviyede kaldı.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu