Teknoloji

Witcher 3’ün Yeni Güncellemesinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

CD Projekt RED’in en sevilen oyunu olan Witcher 3, oyunculara nefes kesici bir açık dünya, muazzam bir öykü ve ana öyküden daha çok dikkat çeken yan misyonlar ile oyuncuların favorilerinden birisi haline gelmişti. Hatta oyun o kadar çok sevilmişti ki hem oyuna ilham kaynağı olan kitaplar yok satmış hem de Netflix’in Witcher dizisi çok izlenmişti.

Cyberpunk 2077’nin olaylı çıkışının akabinde firma hem Cyberpunk’ı düzeltmeye çalışan hem de Witcher 3 için yeni jenerasyon güncellemesini hazırlamaya çalışan CD Projekt RED yetkilileri, 2021 yılının sonunda çıkması planlanan güncellemeyi 2 kere ertelemişti. Hatta 2. erteleme duyurusunda güncellemenin “süresiz olarak ertelendiği” belirtilmişti.

Witcher 3’ün yeni jenerasyon güncellemesi 1 ay sonra yayınlanacak

Bu yılın başında Cyberpunk 2077’nin daha süratli düzeltilebilmesi için yeni jenerasyon güncellemesini erteleyen CDPR yetkilileri, bugün yaptıkları açıklamada ise Witcher 3’ün yeni jenerasyon güncelemesinin 14 Aralık 2022 tarihinde, yani tam 1 ay sonra çıkış yapacağını duyurdu.

Oyunun şu anda satıldığı tüm platformlarda yani PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC, Nintendo Switch ve Steam Deck’te yayınlanacak güncellemenin ücretsiz olacağını da belirtelim. Pekala bu güncellemede neler olacak?

Güncellemenin ismi “Complete Edition” olacak

Öncelikle oyunun bu güncellemeden sonra PC platformunda RTX dayanağıyla oynanabilir olacağını belirtelim. Öte yandan Witcher 3 topluluğunun en sevdiği modlardan birisi olan HD grafik modunun imalcisi olan Halk Hogan’ın da bu projede yer aldığı ve oyunun grafiklerinin elden geçirileceği de açıklanmıştı. Öte yandan ne yazık ki oyunun PS5 ve Xbox Series S/X platformları için grafik iyileştirmeleri dışında ne üzere özellikler sunacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Ayrıca oyuna The Witcher dizisindeki kıyafet ve aksesuarların da bu ek paketle oyuna ekleneceği açıklanmıştı. Ortaya çıkan birtakım tezlere göreyse bu ek paket sayesinde dizide gördüğümüz birtakım sahneleri vazife olarak oynayabileceğiz.

Oyunun halihazırda oynanabilir olduğu tüm platformlarda ücretsiz olarak 14 Aralık tarihinde yayınlanacağını hatırlatalım. Ayrıyeten PC oyuncuları için de güncellemenin Steam, Epic Games ya da GOG fark etmeksizin tüm platformlardaki oyunlara geleceğini de belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu