Teknoloji

Huawei Watch Nihai İnceleme

Huawei, akıllı saat sektöründe büyük ses getiren yeni modeli Watch Ultimate’ı piyasaya sürdü. Premium klasik saat tasarımı ve gövdesi ile akıllı saat fonksiyonelliğini bir araya getiren saati deneyimleme fırsatı bulduk.

Peki Huawei Watch Ultimate standart bir kullanıcıya ne sunuyor? Artıları ve eksileri nelerdir? Bu içeriğimizde yenilikçi saati kullanma sürecindeki deneyimlerimizi ve gözlemlerimizi paylaşıyor ve son soruyu cevaplıyoruz: Huawei Watch Ultimate satın almalı mıyım?

Öncelikle Huawei Watch Ultimate’ı tanıyalım:

Huawei Watch Ultimate özellikle tasarımı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor. Cihazda zirkonyum alaşımlı sıvı metal ve akıllı saatlerde bir ilk olacak HNBR bileklik yer alıyor. Bu sayede günümüz teknolojik cihazlarındaki en sağlam malzeme olan titanyumdan bile 5 kata kadar daha güçlü dayanıklılık sunmaktadır.

Cihazın ekranında 466×466 çözünürlüğe sahip 1,5 inçlik LTPO AMOLED panel yer alıyor. Ekran, aşınmaya dayanıklı safir camdan üretilen cam ile dayanıklılığını bir üst seviyeye taşıyor. Ekranlı çerçeve, Nano teknoloji seramik çerçeveden oluşur. Bu sayede paslanmaz çeliğe göre 6-7 kat daha fazla sertlik sunar, çizilmelere ve korozyona karşı yüksek direnç gösterir.

Cihazın kontrolleri döner kurma kolu, fonksiyon butonu ve yardımcı butonu olmak üzere 3 buton ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede saatin kontrolü çok daha kolay ve kapsamlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Bu kadar sağlam bir saat ne sunabilir diye sorarsanız, sınırları zorluyor diye cevap verebiliriz. Akıllı saat, herhangi bir kelime oyunu olmadan doğrudan 100 metre su geçirmez dalış sınıfı sunar.

Bu özelliklere ek olarak cihazda beş farklı uydu sistemi (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS), medikal sınıf elektrokardiyogram analizi, damar sertliği tespiti, kalp atış hızı takibi, kan oksijen seviyesi ölçümü, uyku analizi ve beş ana anti- girişim performansı. Ayrıca voltaj izleme ve yönetim özelliklerine sahiptir.

Huawei Watch Ultimate artıları ve eksileri:

profesyoneller

 • şık tasarım
 • En iyi malzeme kalitesi
 • Günlük hayatta her baza üzerinde kullanım imkanı
 • Aşırı aktiviteler için uygun
 • Rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlı
 • Yüksek dokunsal geri bildirim
 • Duyarlı fiziksel anahtarlar
 • Akıcı arayüz
 • Tek şarj ile günlerce kullanım imkanı
 • Android cihazlarda klavyeden yazarak mesaj döndürme özelliği
 • AppGallery’deki geniş uygulama kitaplığı
 • Çağrılarda mükemmel ses kalitesi ve işitilebilirlik

Eksileri

 • Saati gece takmak mümkün olmadığı için uyku takibi özelliği çalışmayabilir.
 • Mesajlara sınırlı yanıt
 • iOS cihazlarda bildirimlere yanıt verilmesi desteklenmez

Deneyimlerimiz:

Huawei Watch Ultimate’a baktığınızda en öne çıkan özelliğinden başlayalım: tasarımı. Saatin tasarımı, bileğinde başka bir cihaz taşıyormuş gibi görünmek istemeyen klasik saat tutkunlarının tüm hayallerini süsleyen türden.

Saati bileğinize taktığınızda üst düzey bir klasik saat kadar şık ve kaliteli duruyor. Bu duygu sadece görünüşle ilgili değil. Saatin yükü de premium saat seviyesinde olduğu için bileğinizde ‘değer’ olduğunu hissediyorsunuz.

Saatin kullanımına gelecek olursak, işe üç adet fonksiyonel butonundan başlamakta fayda var. Huawei’nin vaat ettiği kapsamlı kullanım, saate gerçek anlamda hakim olmanızı sağlıyor. Bu tuşlara alışma süresi de oldukça kısadır. Hiç akıllı saat kullanmamış biri bile fonksiyon tuşları yardımıyla saatin dokunmatik tepkilerine alışmadan saati kullanabilir.

Saatin görüntüsünü bir başka biçimde övmekte fayda var. Saati güneş tepedeyken kullanırken bile ekranı rahatlıkla görebiliriz. Bu, ekranın 1000 nite kadar parlaklığı sayesinde mümkündür.

Beklentileriniz yüksek olduğunda bile şaşırabilirsiniz:

Huawei Watch Ultimate’ın en çok şaşırtan noktalarından biri de hoparlör performansı oldu. Normalde, üreticisinden bağımsız olarak bir akıllı saatten iyi bir ses performansı beklemezsiniz. Ancak cihazla sesli görüşme yapmayı bırakın, kendi içinde sakladığınız müzik dökümanları ile orta segment bir akıllı telefon kalitesinde müzik bile dinleyebilirsiniz.

Bir diğer şaşırtıcı nokta da tek şarjla güç kullanımı ve kullanım ömrü oldu. Evet, saatin kağıt üzerinde 14 güne kadar kullanım sunduğu söyleniyor. Peki, bu sözünü ne kadar iyi yerine getiriyor?

Huawei Watch Ultimate ile bir aylık test yapamadık. Ancak bu akıllı saati yalnızca bir kez şarj ettik ve o zaman elimize geçti. Cihaz o zamandan beri görüntü çekimlerimizde etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı, birkaç günlük testlere girdi.

Bu test sürecinde zamanı gerçek anlamda zorlamaya çalıştık. 7/24 SpO2 ve kalp atış hızı ölçümü aktif kaldı. Arka planda sürekli olarak adımlarımızı ve pozisyonumuzu takip etti, telefon üzerinden yapılabilecek her türlü kontrolü barındırdı. Çözüm? Şarj seviyesi şu anda %50’ye bile ulaşmadı. Tahminimizce bu kadar etkili bir kullanımda bile 10 günlük bir ömür sunabilecektir. Kullanım özelliklerini biraz kısarsanız 14 günlük kullanım ömrüne çok hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Bir diğer şaşırtıcı nokta da akıllı saat ile telefon arasındaki etkileşim yüzü oldu. Huawei Watch Ultimate’ı hem iPhone 13 hem de Samsung Galaxy S23 ile kullandık. Cihaz ile telefonumuza gönderdiğimiz her komut, işletim sistemi ve ekosistem ne olursa olsun, telefona dokunuyormuşçasına hiçbir gecikme olmadan gerçekleştirildi.

Bu testlerde akıllı saat ile telefondan fotoğraf çekme, müzik kontrolleri ve telefonumuza gelen bildirimleri ele aldık.

Sağlık özellikleri deneyimi:

Spor yapsanız da yapmasanız da bir şekilde sağlığınızı takip edebilmek bu deneyimi daha önce yaşamamış bireylerde yeni bir alışkanlık oluşturacaktır. Huawei Watch Ultimate’ın her zaman açık kalp atış hızı takibi, adım sayacı ve kalori hesaplayıcısı, işten eve dönerken bile eforunuzu takip etmenize olanak tanır.

Bu özellikler ile siz de hayatınıza hareket katmak için tetikleyici bir güce sahipsiniz. Akıllı saati kullanırken yaptığınız yürüyüşler, telefonunuza yüklediğiniz bir uygulamadan çok daha sağlıklı verilerle takip edilebiliyor.

Ayrıca ateroskleroz ölçümü, uyku takibi ve EKG özellikleri hem spor sonrası hem de günlük yaşamınızda sağlığınız hakkında harika ipuçları sunabilir.

Deneyimleyemediğimiz özellikler:

Cihazın deneyimleyemeyeceğimiz özellikleri ise aşırı derecede kullanıcıların faydalanacağı özelliklerden oluşuyor.

 • Keşif modu: Kendinizi bilinmeyene kaptırmayı seviyorsanız, sık sık doğada maceralara atılıyorsanız bu özellik büyük katkı sağlayacaktır. Keşif Modu ile yolculuklarınız sırasında konumlarınızı adım adım kaydetmenizi sağlayan cihaz, maceranızı yolunuzu kaybetmeden sağlıklı bir şekilde bitirmenizi sağlıyor.
 • serbest dalış modu
 • 100 metre dalış sınıfı su geçirmezlik
 • Profesyonel tüplü dalış modu

Yazılım ve donanım özelliklerinin kullanıma yansıması:

Huawei’nin akıllı saatinde sunduğu en büyük özelliklerden biri de beş farklı uydu ilişki sistemini desteklemesi. Operatörlerimizin pek hoşlanmadığı pozisyonlarda bunu test ettik.

Huawei Watch Ultimate, telefonumuzun sinyal almadığı noktalarda konumumuzu sorunsuz bir şekilde tespit edebildi. Keşif modundayken, birbirinden birkaç yüz metre uzakta iki farklı konum kaydettik ve yüksek doğrulukla kesin konumlara ulaşabildik. Uzun bir yolculukla keşif modunu yaşamadık.

İşin saf yazılım tarafına baktığımızda tek bir olumsuz nokta ile karşılaştık. Saatin üzerindeki klavye ile bile Android cihazlara geri bildirim gönderebiliyorken iPhone’larda bu maalesef yok. Sadece bildirimleri okuyabilir ve bildirimi silebilirsiniz.

Elbette bu eksi puan Huawei’den kaynaklanmıyor. Apple bu özelliği kendi ekosisteminde tutmayı tercih ediyor. Ancak bunu akıllı saat kullanıcıları için bir eksi olarak değerlendirebiliriz.

Cihaz içerisindeki uygulamalara baktığımızda ise bizi temel spor uygulamaları karşılıyor. Ancak Huawei AppGallery içerisinde Huawei Saatler için geliştirilmiş birçok uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

Peki ya dayanıklılık?

Bu başlık altında herhangi bir tartışmaya girmeye gerek yok. Huawei Watch Ultimate, aşırı kullanımda bile yüksek dayanıklılık vaat ediyor. Ancak standart kullanımda bir çizik dahi ile karşılaşmazsınız.

Anahtar ve diğer eşyalarla birlikte akıllı saatimizi de bir süre çantamızda taşıdık. Titrek yürüyüş gezimizde bu nesnelerle yakınlık kurdu. Çantadan geri çıkardığımızda, koyduğumuz durumda bulmayı başardık.

Huawei’nin önceki amiral gemisi GT3 Pro’dan farkı:

Huawei’den akıllı saat almak istediğinizde bugün Watch Ultimate ile iki amiral gemisi ile karşılaşacaksınız. Peki Watch Ultimate, Huawei’nin en büyük rakibi olan GT3 Pro’ya göre ne gibi avantajlar sunuyor?

Huawei Watch Ultimate, Watch GT3 Pro’ya kıyasla çok yüksek bir fiyata sahip. Ancak ekstrem aktivitelerle uğraşanlar için bu fiyat farkına fazlasıyla değer. Watch GT3 Pro, titanyum gövdeye ve deri kayışa sahiptir. Watch Ultimate için özel olarak üretilen alaşımlar, saati GT3 Pro’dan çok daha güçlü kılıyor.

Ayrıca GT3 Pro, Watch Ultimate gibi beş farklı uydu bağlantısını desteklemiyor. Cihaz sadece GPS takviyesine sahiptir. Yine, bu maceracılar için önemli bir seçim olacak.

Huawei Watch Ultimate günlük hayatta kullanıcılara neler sunacak:

 • En temel fayda: Kolunuzda telefon taşımanın faydası
 • Günlük hayatta sınırlarınızı zorlayamayacağınız bir dayanıklılık
 • Telefonunuzu kaybettiyseniz ve herhangi bir cihaza erişiminiz yoksa akıllı saat ile telefonunuzu bulun
 • Klasik tarz anlayışınızı sonuna kadar göstermek için kordonu istediğiniz formda kişiselleştirme imkanı
 • Günlük fiziksel aktivitelerinizi takip edebilme
 • İnsan psikolojisi: Aldığınızı sonuna kadar kullanma ihtiyacı olacaktır. Aşırı faaliyetlere ilgi duyma dürtüsü.
 • Sadece Çin’de mevcut olmasına rağmen, yakında ülkemizde de kullanıma sunulacak olan taşınabilir ilişki desteği

Özet: Satın alınabilir mi?

Huawei Watch Ultimate, fiyat etiketi ile standart akıllı saatlerin üzerinde. Ancak altını çizelim ki premium segmentte aynı fiyat etiketine sahip bir klasik saat bile bulamıyoruz. Dolayısıyla klasik saat tasarımını seviyorsanız ve aynı zamanda bir akıllı saat kullanmak istiyorsanız Watch Ultimate en güçlü seçenek olacaktır.

Extreme aktivite tutkunları için Watch Ultimate çok daha uygun fiyata alabileceğiniz çok daha sağlam bir saat olacaktır.

Huawei Watch Ultimate satışta:

Huawei Watch Ultimate ülkemizde 10 Nisan prestijiyle satışa sunuldu. Cihazın başlangıç ​​fiyatı 15.999 TL.

 • Huawei Watch Ultimate Siyah: 15.999 TL
 • Huawei Watch Ultimate Gümüş: 18.999 TL

Huawei Watch Ultimate alışverişinizde 500 TL indirim kazanmak için “AULTIMATE500HW” kupon kodunu kullanabilirsiniz. Akıllı saati satın alarak aşağıdaki ikramlara da sahip olabilirsiniz:

 • 1.699 TL değerinde Huawei FreeBuds 5i kulaklık
 • 12 ay uzatılmış garanti
 • Özel Tasarım Titanyum Kayış 200 TL indirimle
 • Cihaza yorum yazarak 999 TL değerinde HUAWEI SuperCharge Duver Tipi Şarj Cihazı kazanma fırsatı.

Huawei Watch Ultimate, 13 Nisan’da Discovery Black, 17 Nisan’da Discovery Black + Titanium Kayış ve 19 Nisan’da Ocean Blue prestijiyle teslim edilecek.

Huawei Watch Ultimate satın almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler